Akademicka Poradnia Prawna

O nas

Mamy już 21 lat!

Czym się zajmujemy?

Akademicka Poradnia Prawna na Uniwersytecie Warszawskim jest jednostką świadczącą bezpłatną pomoc prawną dla studentów warszawskich uczelni. Nasza oferta dotyczy pomocy w sprawach typowo "studenckich" (m.in. regulaminy studiów, regulaminy pomocy materialnej). Udzielamy porad także z zakresu m. in. prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy, prawa administracyjnego. Nie udzielamy porad z zakresu prawa karnego i podatkowego.  W naszej Poradni dyżurują Doradcy. Większość Zespołu stanowią studenci IV roku Wydziału Prawa I Administarcji. Jednakowoż nad jakością udzielanych porad czuwają starsi Doradcy, posiadający doświadczenie w doradztwie prawnym i pracy w Akadamickiej Poradni Prawnej.

Gdzie można nas znaleźć?

Biuro Akademickiej Poradni Prawnej UW mieści się na terenie głównego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego – przy ul. Krakowskie Przedmieście 24, budynek Zarządu Samorządu Studentów UW, pok. 109 (Mały Dziedziniec UW, I piętro). Zaraz za główna bramą Uniwersytetu należy skręcić w prawo (przy bankomacie) i za przejściem wejść w drzwi po prawej stronie.

Kto zarządza działaniami Poradni?

Akademicka Poradnia Prawna jest obecnie prowadzona przez Fundację na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego „Universitatis Varsoviensis”. Od 2011 roku Poradnia prowadzona jest ponownie we współpracy z Zarządem Samorządu Studentów UW.

Nasze cele.

Nadrzędnym celem Akademickiej Poradni Prawnej na UW jest zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej dla osób studiujących w Warszawie.

 

Dokładniejsze informacje o naszym zespole Doradców znajdziecie Państwo w dziale Doradcy.

Nasz grafik (zobacz również: dyżury)